Характеристика промислового комплексу області

Промисловий комплекс області охоплює 10 галузей, в яких діють до 2000 підприємств, з них до облікованого кола підприємств, за яким здійснюється розрахунок індексу промислового виробництва у 2018 році, входить близько 400 підприємств (з урахуванням підприємств харчової промисловості). 

Найважливішими у структурі промислового комплексу області є харчова промисловість (33,9% загального обсягу реалізованої промислової продукції), постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (21,2 %), металургія (10,4%), машинобудування (12,2%) та добувна промисловість і розроблення кар’єрів (6,9%).

Протягом тривалого періоду в області спостерігалася позитивна динаміка нарощування виробництва промислової продукції. У 2010-2014 роках індекси промислової продукції склали 113,3%, 111,0 %, 107,5%, 106,3% та 100,3% відповідно. Однак, цей показник у 2015 році склав 83,0%. З 2016 року знову відбулося зростання – 120,4%, 2017 рік - 104,2%.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів у 2017 році порівняно з 2016 роком обсяг виробництва продукції склав 112,3%. На підприємствах переробної промисловості – 102,5%.

Збільшення промислового виробництва відбулося у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – (103,6%), на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (109,8%), у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (131,1%),
у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (129,9%).

Деяке зменшення темпів росту спостерігалось у виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 83,3%, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання
, машинобудуванні – 67,3% та постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря  – 99,3%.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) за січень-листопад 2017 року склав 22,6 млрд.грн.


Найпотужнішими представниками за галузями

м.Кропивницький
ПАТ "Ельворті" -  потужний представник ринку СНД сільськогосподарського машинобудування (сівалки, дискові борони, культиватори);
ПАТ "Гідросила"- лідер на ринку СНД з розробки та виготовлення гідромашин для тракторів, комбайнів, сільськогосподарських, будівельно-дорожніх та інших мобільних машин.
ПАТ "Гідросила" - впроваджено техпроцес обробки шестерен гідравлічних вузлів на токарному верстаті з ЧПК моделі «PUMA 2100Y» та техпроцес віброабразивної обробки шестерен на комплексі для галтування «Rosler RG 108-12/2». Освоєно нові види продукції: гідромотори шестеренні групи 3 серії «К»; насоси шестеренні групи 4 серії «К»; насоси шестеренні групи 3 серії «F»;
Группа компаний «Гідросила» відкрила у м.Вроцлав (Польща) своє представництво – ТОВ «Hydrosila EU». Основним видом діяльності нового підприємства є оптовий продаж гідравлічних силових машин торгової марки «Гідросила» на території ЄС. Планується, що ТОВ «Hydrosila EU» стане хабом – сервісним та логістичним центром, через який будуть нарощуватися обсяги продажу до країн ЄС;
ТОВ "Друкмаш-центр" – здійснює серійний випуск інвалідних крісел;
ПАТ “Науково-виробниче підприємство “Радій” - одне із провідних в Україні в частині виробництва систем безпеки для ядерних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки; освоєно новий вид продукції - автоматизовану систему раннього вияву надзвичайних ситуацій, яку продемонстровано на території Південно-Української АЕС;
ПАТ "Кіровоградський завод дозуючого обладнання" – потужний виробник бетонозмішувачів, вагодозуючого обладнання, останнім часом опанував виробництво котлів, що працюють на альтернативних видах палива.

м.Олександрія
ВАТ “Науково-виробниче об’єднання  “Етал” – найбільший в Україні виробник електротехнічної продукції (пускачі, матричні плати). 31 січня 2017 року отримав сертифікат відповідності МС ISO 9001:2008;
ТОВ "ПТУ "Віра Сервіс Інтермаш" -  потужний виробник підйомно-транспортного устаткування, володіє великими потенційними можливостями з виготовлення підйомно-транспортної техніки – мостових і козлових електричних кранів
ТОВ "Кран-Сервіс" – крани, впроваджено талі електричні.

м.Світловодськ
ТОВ "ВАТ "Олімп" - виробництво, ремонт та технічне обслуговування передавальної апаратури,
виробництво апаратури для приймання, запису та відтворення звуку і зображення.


Гайворонський район

ПАТ “Гайворонський тепловозоремонтний завод” – займається виробництвом залізничних та трамвайних локомотивів та рухомого складу.

Металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів

Голованівський район
ТОВ “Побужський феронікелевий комбінат” – єдиний в Україні виробник феронікелю.

м.Кропивницький
ПАТ "Металит" – новий інноваційний завод, виробляє лиття з сірого високоміцного чавуну;

Легка промисловість представлена підприємствами з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів. Найпотужнішими підприємствами галузі є ВАТ “Кіровоградська швейна фабрика “Зорянка”, ТДВ "Швейна фабрика "Україна" (м.Кропивницький)

Виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність

ТДВ “Інтерресурси” (м.Кропивницький), ДП “Олександрівське лісове господарство”, ПАТ ”Олександрійська фабрика діаграмних паперів” (м.Олександрія)

Виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції

ТОВ “Метсервісгруп”, ТОВ “Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1”, ТОВ “Завод “Дзеркальник” (м.Кропивницький), ТОВ “Геоїд”  (м.Знам’янка)
ПАТ “Світловодський завод “Луч”, ПАТ “Світловодський завод “Спецзалізобетон”, ТДВ “Об’єднання Дніпроенергобудпром” (м.Світловодськ)

Хімічна та нафтохімічна промисловість представлена підприємствами з виробництва фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик, основної хімічної продукції, добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку (ТОВ “Прогрес-2010”, ТОВ “Кіровоградпостач”  (м.Кропивницький), ТОВ “Світловодський завод адсорбентів” (м.Світловодськ), ПП “Дніпро-Амід” (Кіровоградський район).

Обласною державною адміністрацією постійно вживаються заходи, спрямовані на забезпечення стабільного розвитку промислового комплексу області за такими напрямами:
Дата и время
Мапа сайта
Система управління якістю в органах виконавчої влади
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ
пл. Героїв Майдану 1,  м. Кропивницький,  25022,   тел/факс. (0522) 32-14-01, e-mail: public@prom.kr-admin.gov.ua
Офіційний веб-сайт
>
Архів новин