Як держслужбовцю підтвердити знання державної мови та отримати посвідчення
У Нацдержслужбі розповіли, як держслужбовцю отримати посвідчення щодо вільного володіння українською мовою.

Атестацію осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, проводять за Порядком атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, затвердженим постановою КМУ від 26.04.2017 № 301 (далі — Порядок № 301).

За результатами атестації у разі її успішного проходження особі, зокрема, видають посвідчення щодо вільного володіння державною мовою (далі — посвідчення).

Як установлює пункт 56 Порядку № 301, вільне володіння державною мовою вважається підтвердженим для осіб, які мають такі документи:

документи державного зразка про загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою «5» за вивчення української мови;
документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови;
диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія.

Також ую дисциплін що підтверджують вивчення української мови, прирівнюється «Ділова українська мова» та вивчення української мови за професійним спрямуванням.

Тож особа, яка має один із перелічених документів, може звернутися до уповноваженого вишу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі.

До заяви мають бути додані копії документа про відповідний рівень освіти та усіх необхідних до нього додатків.

Уповноважений виш повинен забезпечити перевірку достовірності поданих особою документів, визначених п. 56 Порядку № 301.

Тому у Нацдержслужбі наполягають, аби особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, особисто подавала такі документи, а уповноважений виш обов’язково проводив звірку копій з їх оригіналами.
ПЕРЕЛІК ВАКАНСІЙ
станом на 01 грудня 2018 року
Дивись і вчись.
«Тепер кожен українець може навчатись цифровій грамотності
безкоштовно, корисно та цікаво! Долучайте до навчання ваших рідних!»

Президент України
Володимир Зеленський
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР - 0 800 500 238
ІНВЕСТИЦІЇ В КІРОВОГРАДСЬКУ ОБЛАСТЬ
Back
Next
Дата и время
Мапа сайта
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Офіційний веб-сайт
>
Архів новин
пл. Героїв Майдану 1,  м. Кропивницький,  25022,   тел/факс. (0522) 32-14-01, e-mail: public@prom.kr-admin.gov.ua
УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Державні послуги он-лайн
Офіційний сайт
Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік)