Індустріальний парк "Олександрія"
Індустріальний парк "Олександрія" створено в місті Олександрія Кіровоградської області:

27 лютого 2018 року рішенням Олександрійської міської ради  №456 затверджено концепцію Індустріального парку;

13 квітня 2018 року його включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків України.

Ініціатор створення індустріального парку – Олександрійська міська рада. Загальна площа індустріального парку – 24,5 га.

Строк, на який створюється індустріальний парк – 49 років.

Мета створення індустріального парку: забезпечення сталого економічного розвитку міста Олександрії шляхом формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об’єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і супутніх послуг, спрямованих на забезпечення економічного зростання, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку міста, підвищення конкурентоспроможності регіону, збільшення надходжень до бюджету м. Олександрії та Державного бюджету України, а також активізації інвестиційної діяльності  як в місті, так і в регіоні.

Створення ІП в м. Олександрії має вирішити наступні завдання.

Реалізація та розвиток економічного потенціалу міста шляхом створення нових підприємств у різних сферах діяльності.
Підвищення інвестиційної привабливості та залучення додаткових інвестицій.
Підвищення рівня ділової активності в місті та розвиток малого і середнього підприємництва.
Підвищення рівня життя та добробуту мешканців міста шляхом створення нових робочих місць та зменшення рівня безробіття, підвищення показника середньої заробітної плати в регіоні.
Збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, включаючи надходження від сплати орендної плати за користування земельною ділянкою, в межах якої буде розміщено індустріальний парк.
Створення сучасних, екологічно чистих промислових підприємств.
Зниження показників трудової міграції населення міста.
Впровадження новітніх інноваційних рішень у виробництві продукції.
Впровадження енергозберігаючих технологій.
Насичення ринку конкурентоспроможною продукцією вітчизняного виробництва.
Збільшення експортного потенціалу місцевих підприємств.

Функціональне призначення: виробництво автозапчастин та комплектуючих виробів для сільськогосподарської техніки (збірка та виготовлення для автозапчастин); 
виробництво електричного устаткування (збірка та виготовлення побутових електроприладів);
виробництво меблів, текстильне виробництво; виробництво харчових продуктів (комплексна переробка та зберігання овочів та фруктів).
Для створення необхідної інженерної інфраструктури та проведення будівельних робіт з облаштування індустріального парку необхідно буде залучити орієнтовно 54,68 млн. грн. (за рахунок державного, місцевого бюджетів та інших залучених коштів), на організацію діяльності та розвиток  ІП – 464 млн. грн (кошти керуючої компанії та учасників ІП).
27 квітня 2018 року затверджено видатки з місцевого бюджету у розмірі 100,0 тис.грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення благоустрою території індустріального парку "Олександрія".

Відповідно до очікуваних результатів функціонування індустріального парку передбачається створення близько 1330 нових робочих місць.

Згідно зі Стратегією розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року одним із завдань реалізації стратегічного пріоритету "Розбудова  інвестиційного потенціалу у промисловості та стимулювання оновлення  основних фондів" визначено сприяння створенню на території області  індустріальних парків з метою залучення передових технологій, а також розвитку сучасної виробничої і ринкової інфраструктури області зокрема – у  сферах виробництва енергозберігаючого енергетичного обладнання, засобів  аграрної механізації тощо.

Контактна особа: начальник відділу інвестицій та інновацій управління економіки Олександрійської міської ради Гавриленко Оксана Віталіївна - (05235) 75135, 066 938 25 90.
Дата и время
Мапа сайта
Система управління якістю в органах виконавчої влади
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ
пл. Героїв Майдану 1,  м. Кропивницький,  25022,   тел/факс. (0522) 32-14-01, e-mail: public@prom.kr-admin.gov.ua
Офіційний веб-сайт
>
Архів новин