УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ АВТОМОБІЛЬНИМ ПЕРЕВІЗНИКАМ
У зв`язку з надходженням чисельних скарг від жителів міст та населених пунктів Кіровоградської області про відмову водіїв автобусів та маршрутних таксі у перевезенні пільгових категорій пасажирів, невиконання рейсів за автобусними маршрутами, незадовільної роботи та невиконання перевізниками вимог чинного законодавства та умов договорів про перевезення пасажирів, департамент повідомляє.

Відповідно до статті 37 Закону України
«Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.
Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Отже, встановлення обмежень у пільгових перевезеннях пасажирів у часі, днях тощо суперечить нормам чинного законодавства України.

З метою недопущення соціальної напруги серед пасажирів департамент інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації зобов’язує перевізників перевозити пільгові категорії громадян відповідно до вимог чинного законодавства України та терміново вжити заходи щодо забезпечення перевезень пасажирів згідно з умовами договорів про перевезення пасажирів.

У разі недотримання перевізниками вимог чинного законодавства України стосовно організації та здійснення пасажирських перевезень автомобільним транспортом департамент ініціюватиме перевірки підприємств-порушників Управлінням Укртрансбезпеки в області, головним управлінням Національної поліції в області та іншими контролюючими органами. У разі підтвердження фактів порушень перевізниками вимог чинного законодавства, ліцензійних та договірних умов департамент ініціюватиме розірвання договорів з перевізниками та подання на анулювання ліцензії на здійснення господарської діяльності з надання послуг перевезення пасажирів.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до Закону України
«Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (ухвалений Верховною Радою України 18 лютого 2016 року) передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за перевезення пільгових категорій громадян.


                                                 
                      Департамент інфраструктури та промисловості
                                                  
                     Кіровоградської обласної державної адміністрації

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Мапа сайта
>
Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік)
Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік)
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Дата и время