28 липня 2021 року в обласній державнй адміністрації відбулася нарада під головуванням заступника голови ОДА Сергія Поліщука з питань забезпечення  перевезень пільгових категорій громадян, зокрема, учасників АТО/ООС.

Участь у заході взяли керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, представники районних державних адміністрацій, силових структур в Кіровоградській області, зацікавлених установ і організацій області, перевізники, учасники бойових дій, ЗМІ.

Можливість поінформувати присутніх щодо ситуації з пільговим перевезенням громадян була надана Марії ЩЕЦІ, заступнику голови Новоукраїнської РДА, Олені БЕЛІНСЬКІЙ, представнику Голованівської райдержадміністрації та Євгенії СУХОПАРОВІЙ. представнику Кропивницької  райдержадміністрації.

Модератором заходу виступив начальник управління інфраструктури Володимир ДМИТРЕНКО, який поінформував присутніх про ситуацію у Кіровоградській області щодо забезпечення перевезення учасників бойових дій за пільгою на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, наголосив про відповідальність перевізників за безпідставну відмову у пільгових перевезеннях .

Для збільшення , натисніть на зображення


Завідувач сектору надання адміністративних послуг у Кіровоградській області Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Віталій МНЕКА зазначив, що з початку року Укртрансбезпека склала 19 матеріалів через відмову у перевезеннях пільговиків. За його словами, у разі систематичних порушень законодавства дані перевізники будуть включатися до планових заходів державного контролю на наступний рік.

Начальник відділу транспорту та зв'язку управління інфраструктури облдержадміністрації Ангелина ЧЕЧОТЕНКО поінформувала учасників заходу про показники видатків місцевих бюджетів області на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян в розрізі територіальних громад за перше півріччя 2021 року, зазначивши, що цьогоріч в місцевих бюджетах затверджено  39 662,6 тис. грн. для виплати компенсацій автоперевізникам, натомість, станом на 1 липня поточного року  використано – 20076.8 тис.грн.

Про порядок  отримання компенсаційних виплат присутніх поінформував директор управління соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр ДОГАРОВ. Окрему увагу керівник структурного підрозділу звернув на зареєстрований  у Верховній Раді України законопроект
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг”, яким пропонується внести зміни до деяких законів України, якими передбачається, що пільги з оплати проїзду та інші надаються на підставі рішень органів місцевого самоврядування і виплачуються у визначеному ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації.

"Відповідно зміни будуть внесені і до законів України „Про транспорт” та „Про автомобільний транспорт” у зв’язку із запровадженням грошової компенсації замість пільг з оплати проїзду. Прийняття законопроекту дасть можливість органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання надання пільг з оплати проїзду та сприятиме адресності їх надання", - додав модератор наради Володимир ДМИТРЕНКО.

До обговорення питання порядку денного наради  долучилися і присутні учасники бойових дій: Станіслав САФРОНОВ (керівник координаційної ради АТО/ООС при ОДА), Олег ПЛОХОВ, Анатолій КОМПАНІЄЦЬ; Євген ДРАГОМИРЕЦЬКИЙ, Євген ЧАЙКА та інш. Вони висловили своє бачення стосовно вирішення ситуації, що склалася в області з перевезеннями пільгових категорій громадян, внесли пропозиції щодо її покращення.

В обговорення також взяли участь: Олександр КОМПАНІЄЦЬ, начальник відділу охорони публічного порядку
Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області; Володимир СОКОЛ, старший інспектор відділу організації дорожнього руху у патрульній поліції в Кіровоградській області; Дмитро ВІННИЦИКИЙ -голова Всеукраїнського об'єднання автомобільних перевізників, Юрій БОГДАН, голова правління ПАТ "Світловодське АТП -13507"; Олександр БЕРГЕР, заступник директора ПП "Урса - Транс"; Руслан УНГУРЯН, перевізник - фізична особа-підприємець.

За результатами наради прийняті відповідні управлінські рішення. Так, управлінню інфраструктури облдержадміністрації доручено:
підготувати звернення до Міністерства інфраструктури України щодо недопущення порушень законодавства України у частині перевезень учасників бойових дій за пільгою на міжобласних маршрутах загального користування; створити мобільнугрупу з контролю дотримання законодавства у частині перевезень пільгових категорій громадян на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування.

Центральне міжрегіональне управлінню Укртрансбезпеки Кіровоградській області зобов'язано посилити контроль щодо перевезень пільгових категорій громадян, в тому числі учасників бойових дій, на маршрутах загального користування в межах області відповідно до законодавства України.

Автомобільних перевізників зобов'язано вжити невідкладні заходи щодо забезпечення перевезень учасників бойових дій за пільгою на внутрішньообласних маршрутах загального користування відповідно до законодавства України;  забезпечити розміщення у салоні автобуса інформацію відповідно до пункту 27 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176; звернутися до органів місцевого самоврядування області щодо укладання договорів про компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій пасажирів, зокрема учасників бойових дій.

ТОВ "К-АВТОТРАНС" доручено вживати заходи щодо недопущення безпідставної відмови в касах автостанцій у продажу пільгових квитків пасажирам, які мають закріплені у законодавстві право на пільговий проїзд.

Районні державні адміністрації зобов'язано провести роботу з головами міських, сільських, селищних рад територіальних громад щодо: організації маршрутної мережі в районі, передбачення в місцевих бюджетах видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян (при необхідності збільшити ці видатки до кінця бюджетного року); недопущення обмежень у перевезені пільгових категорій пасажирів на внутрішньорайоних маршрутах. А також забезпечити виконання доручення голови Кіровоградської обласної адміністрації від 13 квітня 2021 року  №01-26/57/0.1

Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації доручено проводити консультативну, роз’яснювальну роботу з райдержадміністраціями, міськими, сільськими, селищними радами щодо шляхів вирішення питання забезпечення соціальними послугами з автоперевезень пільгових категорій громадян, зокрема учасників бойових дій, а також щодо передбачення видатків місцевих бюджетів на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Для збільшення , натисніть на зображення

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Мапа сайта
>
Дата и время
Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік)
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Національний тест на цифрову грамотність.
28 ЧЕРВНЯ   -  
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
Цифрограм 2.0 Цифрограм 2.0
23 СЕРПНЯ -
УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА
Укрпошта - Куточок споживача Укртелеком - допомога споживачеві
АТО/ООС _ пільгове перевезення пасажирів
повідомлення_корупція