Стану справ у промисловому комплексі області у січні-березні 2021 року

У січні-березні 2021 року в області відбувся значний спад обсягів промислового виробництва,

індекс промислової продукції за основними видами діяльності склав 72,8 % (в Україні – 98,0%)

(січень-березень 2020 року – 104,7%).

Це відбулось у зв'язку із значним зменшенням обсягів промислового виробництва продукції

у добувній галузі і розробленні кар'єрів, металургійному виробництві, машинобудуванні,

фармацевтичній, легкій, деревообробній та поліграфічній промисловості.

Основні причини, через які відбувся спад обсягів виробництва:

• обмеження, пов'язані з карантинними заходами у зв'язку із коронавірусною інфекцією COVID-19;
  • недостатня кількість замовлень та обігових коштів;
  • втрата ринків збуту;
  • зростання цін та тарифів на енергоносії;
  • залишки готової продукції на складах тощо.

Допущено зменшення обсягів виробництва: у добувній та розробленні кар'єрів (на 47,5%)

легкій (на 12,8%), в деревообробній (на 12,2%),  фармацевтичній (на 17,9%), металургії (на 43,1%), машинобудуванні (на 22,6%),

зокрема:

у добувній галузі та розробленні кар'єрів зменшились обсяги добування декоративного каменю,

щебеню, вапняку, гіпсу, крейди, сланцю ТДВ "Світловодське кар'єроуправління",

ТОВ "Горіхівський кар'єр", а також зменшено видобуток графітової руди ТОВ "Заваллівський графіт" та ін.

у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів - крім машин і устаткування - через проведення профілактичних ремонтів плавильних печей на ТОВ "Побужський феронікелевий комбінат",  зменшення обсягів виробництва, у зв'язку з карантинними заходами та залишки продукції на складах - ТДВ "Об'єднання Дніпроенергорудпром"  тощо.

у машинобудуванні, а саме, виробництві електричного устаткування, електронної та оптичної продукції — через зменшення виробництва на ТОВ "Електромеханічний завод "Етал" обладнання зв'язку, реле, котушок, ліфтового обладнання, на ТОВ "ВАТ Олімп" виробництва інструментів та апаратури для автоматичного керування, зменшення виробництва електродвигунів, електроустаткування для зерносушарок та ін  на ТОВ "Інтек Електронікс", а також зменшення виробництва на ТОВ " Радій" інструментів, обладнання для вимірювання, дослідження та навігації, електророзподільчої та контрольної апаратури, електричного освітлювального устаткування.

у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів — через зменшення виробництва текстильних виробів, одягу, трикотажних, синтетичних виробів, взуття. Скоротилися обсяги швейних виробів у основних підприємств по виробництву одягу на ТДВ "Швейна фабрика "Україна", ПП "Світловодська мануфактура", ПП "Лістонз", кооператив "Казка". Через карантинні заходи, пов'язані з коронавірусом, зменшились обсяги продажів також були залишки готової продукції на складах.

у фармацевтичній, у зв'язку із значними залишками продукції на складах: дизінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту у  ТОВ "Славія", ДП "Межирічківський вітамінний завод" ПАТ "Укрмедпром".

у деревообробній та поліграфічній промисловості через те, що підприємства працюють, в основному,

під замовлення, через заходи, пов'язані з коронавірусною інфекцією зменшилась кількість замовлень (журнали реєстраційні, книги бухгалтерські, єтикетки та ярлики, ділові формуляри, вироби з деревини та ін.) ТОВ "Полімед-Сервіс", ПП "Поліум",  ПП "Рекламний магніт", ТОВ "Меблева фабрика", ТОВ Катеринославські меблеві майстерні".

Разом з тим збільшились обсяги випуску продукції на підприємствах із виробництва:

машин і устаткування для сільського та лісового господарства на 23,8%, машин і устаткування загального призначення, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів на ТОВ "Астра С", ТОВ "Орма-Олімп", ТОВ "ЗАВОД-ФІРМА "ОСЬ" ;

хімічних речовин і хімічної продукції на 41,4% в т.ч. у виробництві фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик на 20,5%, основної хімічної продукції, добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку в паперових формах на 7,7% (на підприємствах ПП "науково-виробнича фірма "Добробут", ТОВ "Кіровоградпостач", ТОВ "Автотехпром" );

на підприємствах із виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції на 6,3%.(ТОВ "Гідрофлекс"- виробництво гумових покришок, шлангів та камер)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Мапа сайта
Дата и время
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Національний тест на цифрову грамотність.
28 ЧЕРВНЯ   -
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ