Автомобільним перевізникам !


Про недопущення порушень вимог законодавства України
щодо  обслуговування пільгових категорій пасажирів

На адресу управління через Кіровоградський регіональний контактний центр та Урядову гарячу лінію надходять чисельні звернення від мешканців області щодо відмов у продажі пільгових квитків на внутрішньообласних автобусних маршрутах, які Ви обслуговуєте.

Звертаємо увагу, що обмеження кількості місць для осіб пільгових категорій в автобусах не передбачено нормами законодавства України.

Також, зазначаємо, що стаття 12 Закону України "Про транспорт" зобов’язує перевізника забезпечувати право громадян на пільги щодо користування транспортом.

Відповідно до статті 37 Закон України "Про автомобільний транспорт" (далі – Закон) зобов’язує перевізника забезпечити пільгові перевезення пасажирів автомобільним транспортом, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Отже, автомобільному перевізнику забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом, а безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно до статті 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира – штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З метою надання якісних транспортних послуг населенню рекомендуємо вжити заходи щодо обслуговування пільгових категорій пасажирів відповідно до вимог законодавства України.


Управління інфраструктури
Кіровоградської обласної
державної адміністрації

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Мапа сайта
>
Дата и время
Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік) Національний проєкт "Велике будівництво" (2020 рік)
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Національний тест на цифрову грамотність.
28 ЧЕРВНЯ   -  
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
Цифрограм 2.0 Цифрограм 2.0
23 СЕРПНЯ -
УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА
Укрпошта - Куточок споживача Укртелеком - допомога споживачеві
АТО/ООС _ пільгове перевезення пасажирів
повідомлення_корупція