9 липня 2021 року в управлінні інфраструктури облдержадміністрації
відбулася нарада
за участі Станіслава САФРОНОВА, керівника регіонального представництва ГО "Українська Спілка прикордонників"; Людмили РАСЕНКО,. керівника ТОВ "К-АВТОТРАНС"; Дмитра ВІННИЦЬКОГО, голови Всеукраїнського об'єднання автомобільних перевізників; Ольги ХОРЗЕЄВОЇ, головного спеціаліста сектору надання адміністративних послуг у Кіровоградській області Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки;
Олександра СИТНІКА,  інспектора відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Кіровоградській області, працівників управління.

Розглянуто питання забезпечення перевезення пасажирів пільгових категорій, зокрема учасників бойових дій на внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування.

"Наша позиція чітка – будь яких обмежень бути не може стосовно перевезень пільгових категорій громадян", - зазначив начальник управління інфраструктури Володимир ДМИТРЕНКО, розпочинаючи нараду.

Звертаючись до учасників наради Володимир ДМИТРЕНКО зазначив, що відповідно до чинного законодавства України забезпечення пільгового проїзду на автомобільному транспорті  є однією із соціальних гарантій держави. Звернув увагу, що  відповідно до пункту 7 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування.

Нагадав присутнім, що відповідно до статті 37 Закону України "Про автомобільний транспорт" пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

"Пасажир має отримати послугу, гарантовану державою, а перевізники мають її надати, своєчасно та якісно, як це передбачено законодавством", - наголосив Володимир ДМИТРЕНКО.

Під час обговорення порядку денного наради, начальника відділу транспорту та зв'язку Ангеліни ЧЕЧОТЕНКО поінформувала присутніх про те, що з початку року до управління надійшло понад 50 звернень громадян щодо порушення їх прав в частині надання пільг на їх автоперевезення.

Близько 40% з яких стосувалось саме пільг для учасників бойових дій. Наголосила, що відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт" органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсації.

Звернула увагу учасників наради, що з метою забезпечення перевезення пасажирів пільгових категорій автомобільним і залізничним транспортом відповідно до законодавства України видано доручення голови облдержадміністрації від 13 квітня 2021 року №01-26/57/0.1, яким доручено головам районних державних адміністрацій, міським, селищним, сільським головам забезпечити перевезення пільгових категорій пасажирів за автобусними маршрутами загального користування і залізницею та відповідно до бюджетного законодавства передбачити у місцевих бюджетах видатки на компенсаційні виплати за надані пільгові перевезення окремих категорій громадян, які мають закріплене у законодавстві право на пільговий проїзд.

Про відсутність компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій пасажирів та дієвих механізмів відшкодування перевізникам витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом зазначали при обговоренні керівник ПП "УРСА-ТРАНС" Олександр БЕРГЕР та голова Всеукраїнського об'єднання автомобільних перевізників Дмитро ВІННИЦИКИЙ.

Враховуючи важливість розглянутих питань за наслідками проведеної наради ТОВ "К-АВТОТРАНС" та автоперевізникам доручено вжити заходи щодо недопущення безпідставної відмови в продажу квитків пільговим категоріям громадян (в т.ч. учасникам бойових дій), крім випадків, передбачених законом.
забезпечення перевезення пасажирів пільгових категорій
Для збільшення , натисніть на зображення

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Мапа сайта
Дата и время
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Національний тест на цифрову грамотність.
28 ЧЕРВНЯ   -
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ