Робота над запровадженням енергосервісу була розпочата у минулому році:

30  червня 2017 року було проведено семінар щодо впровадження ЕСКО та енергоменеджменту в бюджетній сфері за участі першого заступника голови облдержадміністрації Коваленка С.П., представників Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та потенційних інвесторів-енергосервісних компаній;

у липні 2017 року сформовано базу з 300 об’єктів бюджетної сфери області, які потребують енергомодернізації ;

від 18 жовтня 2017 року видано розпорядження голови обласної державної адміністрації № 523-р, яким визначені об’єкти енергосервісу;

рішенням обласної ради від 22 грудня 2017 року № 416 затверджені наступні істотні умови енергосервісних договорів;

29 грудня 2017 року укладені 3 енергосервісні договори по таких об’єктах:

Комунальний вищий навчальний заклад "Олександрійський коледж культури і мистецтв" (навчальний корпус);

Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) (м. Олександрія, вул. Діброви, 25);

Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) (м. Кропивницький,  вул. Дворцова, 7).

За результатами тендерних процедур у системі Прозорро переможцем було визнано ТОВ «Європейська енергосервісна компанія», м. Київ.

По цим закладам планується залучити близько 2 млн. грн. приватних інвестицій, що дозволить вже з наступного опалювального сезону скоротити споживання теплової енергії по цим закладам від 12 до 55%.

Строк енергосервісного договору по цих закладах складає 6-7 років.

Протягом І півріччя 2018 року у Кіровоградському обласному НВК, як у Кропивницькому, так і у Олександрії, за рахунок інвестора буде встановлено обладнання національного товаровиробника – заводу Кітотерм (м. Дніпро).

Установка запатентована в установленому законом порядку.

Під час монтажу буде використовуватися обладнання провідних фірм ЄС: насоси виробництва Італії, електроніка та автоматика – Франція.

На цих закладах планується запровадити сучасну систему керування режимами та комбіноване виробництво теплової енергії (центральне опалення та виробництво тепла з електричної енергії за нічним тарифом, який у 4 рази менше ніж однозоний тариф).

Економія буде досягатися за рахунок наступного.

Вартість 1 гКал центрального опалення – 1500-1900 грн., вартість 1 гКал, виготовленої з використанням електричної енергії, нічного тарифу та установки Кітотерм – 600-700 грн.

Після завершення строку договору енергосервісу усе обладнання залишається на об’єкті.

Експлуатаційний термін, гарантований заводом, 20 років, тобто ще 14 років після завершення дії договору, бюджетний заклад буде гарантовано економити третину бюджетних коштів, що спрямовуються на сплату за спожиті енергоносії.

Особливістю енергосервісу є те, що не витрачається жодної державної копійки, а по закінченню терміну дії договору все встановлене обладнання переходить у власність до замовника – будівлі енергодоговору, тобто у комунальну власність області.

Окремі цифри по одному з об’єктів, де буде запроваджено енергосервіс – «Пролісок», Дворцова, 7:

Економія тепла складе 55% щорічно;
Економія у грошах за рік складе 228 тис.грн.;
Економія у грошах за термін дії договору складе півтора мільйона гривень;
Економія за 20 років експлуатації обладнання складе 4 з половиною млн.грн.

Окрім того, об’єкт енергосервісу від виконавця буде отримувати 17% економії, за термін дії договору сума складе 271 тис.грн.

В Олександрійському коледжі культури та мистецтва економія буде 12%, оскільки приєднана електрична потужність не дозволяє використання такого обладнання, тому буде встановлена сучасна автоматика, яка буде визначати оптимальний режим.

Цетільки перший етап співробітництва. Якщо протягом дії енергосервісного договору співпраця буде задовольняти і владу, і інвестора, з боку інвестора будуть запропоновані й інші, більш дороговартісні заходи, наприклад встановлення на покрівлі сонячних батарей, що дозволить закладу перейти на незалежне енергоспоживання.

Енергосервіс – це, перш за все, реалізація державної політики, яка полягає у тому, що заходи з енергозбереження на об’єктах бюджетної сфери повинні реалізовуватися за рахунок коштів приватних інвесторів не вкладаючи жодної копійки бюджетних коштів.

За даним показником за підсумками 2017 року область посіла  1 місце.

В області за усередненими даними налічується 900 будівель комунальної власності і це потенційні об’єкти енергосервісу.

З усіма районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських рад та ОТГ проводилася детальна роз’яснювальна робота, неодноразово організовувалися наради, семінари, надавалися консультації, була направлена інформація про компанії, що працюють за механізмом енергосервісу в бюджетних установах України.

На даний час маємо наступний результат.

У системі Прозорро оголошено тендери на закупівлю послуг енергосервісу по 11 об’єктах:
5 шкіл та 5 дошкільних навчальних закладів Кіровоградської міської ради;
1 навчальний заклад Благовіщенської районної ради;
1 обласний об’єкт.

Найближчим часом буде проведено закупівлю енергосервісу системи зовнішнього освітлення міста Олександрії, що є унікальним для України.

За рахунок приватного інвестора планується модернізувати систему зовнішнього освітлення із заміною існуючих світильників та ламп на енергоефективні, із застосуванням світлодіодних освітлювальних приладів.

Участь планує взяти ПАТ НВП Радій, який випускає сучасні світильники високої конкурентоспроможності.

Обсяг інвестицій, що планується залучити, очікується на рівні 15 млн.грн., строк дії енергосервісного договору такого типу – 15 років.
Під час апаратної наради,  директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександр Корнюша, проінформував з питання “Про стан укладання енергосервісних договорів в області”.
Пропозиції щодо об’єктів
для закупівлі послуг енергосервісу
Дата и время
Мапа сайта
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Офіційний веб-сайт
>
Архів новин
пл. Героїв Майдану 1,  м. Кропивницький,  25022,   тел/факс. (0522) 32-14-01, e-mail: public@prom.kr-admin.gov.ua
УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Державні послуги он-лайн Карта ремонту українських доріг
Офіційний сайт